କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଦାନ କରିବା ସମୟରେ ଆଦୌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଭୂଲ ନଚେତ ମିଳିବ ଅଭିଶାପ

Kinner

କିନ୍ନରଙ୍କ ଟଙ୍କାକୁ ତୁମର ତିଜୋରିରେ ରଖିବା ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ। ଆପଣ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେଇ କିନ୍ନର ମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ନୋଟ୍ ଏବଂ ମୁଦ୍ରା ନେଇପାରିବେ।

ଭାରତରେ ବିବାହ ଏବଂ ପର୍ବରେ କିନ୍ନର ମାନଙ୍କୁ ଦାନ ଦେବାର ପରମ୍ପରା ଅଛି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ କିନ୍ନର ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ଜୀବନକୁ ଖୁସି କରେ।ତଥାପି, କିନ୍ନର ମାନଙ୍କୁ ଦାନ କରିବା ସମୟରେ ଅନେକ ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ । ଏପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହାର କିନ୍ନର ମାନଙ୍କୁ ଦାନ ନିଷେଧ।

ଯଦି ତୁମେ ଏହି ଜିନିଷ ଗୁଡ଼ିକୁ କିନ୍ନର ମାନଙ୍କୁ ଦାନ କର, ତେବେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ତୁମର ଜୀବନରୁ ଶେଷ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଦାରିଦ୍ରତା ତୁମ ଘରେ ଆସିପାରେ। କିନ୍ନର ମାନେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍, କିନ୍ତୁ ନିଷେଧ ଜିନିଷଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କୁ କେବେବି ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

Kinner

କିନ୍ନର ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ଦାନ ନିଷେଧ।

କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ ଇସ୍ପାତ ଜିନିଷ ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା କରିଲେ ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ । ବିଶେଷକରି କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଇସ୍ପାତ ବାସନ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଏହି କାରଣରୁ, ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଶେଷ ହୁଏ ଏବଂ ଘରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରେ। କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ ବର ଏବଂ ତେଲ ଦାନ କରି ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି। ସାଧାରଣତ ତେଲ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଯାଏ।

ପୁରୁଣା ପୋଷାକ ଦାନରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ:

ଅନେକ ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ପୁରୁଣା ପୋଷାକ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାନ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହି ପୁରୁଣା ପୋଷାକ ଦାନରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଦାନ କରନ୍ତି, କେବଳ ନୂତନ ପୋଷାକ ଦାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।

Kinners

ବିଶେଷକରି କିନ୍ନର ମାନଙ୍କୁ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ପୁରୁଣା ପୋଷାକ ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।ନପୁଂସକମାନଙ୍କୁ ପୋଷାକ ଏବଂ ଶସ୍ୟ ଦାନ କରିବାର ଏକ ପରମ୍ପରା ଅଛି କିନ୍ତୁ ସର୍ବଦା ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ନପୁଂସକମାନଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ପୋଷାକ ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ନପୁଂସକମାନଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନିଅନ୍ତୁ :

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆର୍ଥିକ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇବା ପାଇଁ କିନ୍ନରଙ୍କ ଟଙ୍କା ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ତଥାପି, ତୁମେ କିନ୍ନର ମାନଙ୍କଠାରୁ ସିଧାସଳଖ ଟଙ୍କା ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ। ତେଣୁ ଯଦି ତୁମେ ନପୁଂସକଙ୍କୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ଦାନ କର ଏବଂ ଏହା ବଦଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ନୋଟ୍ ଏବଂ ମୁଦ୍ରା ମାଗ।

ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ଆପଣଙ୍କ ନିରାପଦରେ ଘର ଲକର ରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଘରେ କେବେବି ଟଙ୍କା ଅଭାବ ହୁଏ ନାହିଁ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏଭଳି ରୋଚକ ଖବର ନେଇ ଆସିଥାଉ, ଏଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ତଳେ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *