ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ ତାପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର |

Height

ମଣିଷର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ଶରୀରର ଲମ୍ବ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଭଲ ଉଚ୍ଚତା ଥିବା ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି, ଭୁଲ ଜୀବନଶୈଳୀ ଏବଂ ଭୁଲ ଖାଇବା ଯୋଗୁଁ ଅଧିକାଂଶ ପୁଅ ଓ ଝିଅମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇନାହିଁ। ଭାରତରେ ମହିଳାମାନଙ୍କର ହାରାହାରି ଲମ୍ବ 152 ସେମି ଏବଂ ପୁରୁଷମାନଙ୍କର 165 ସେମି ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

Height increase

ପୁଅମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ପ୍ରାୟ 25 ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢିଥାଏ ଏବଂ ଝିଅମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ପ୍ରାୟ 21 ବର୍ଷ ଯାଏ ବଢ଼େ। ଏହା ପରେ ଶରୀରରେ ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି ହରମୋନ୍ କମିଯାଏ। ଆଜିର ପୋଷ୍ଟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶରୀରର ଲମ୍ବ ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଏକ ସହଜ ଉପାୟ କହିବୁ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା। ଶରୀରର ଉଚ୍ଚତା ବଢାଇବାକୁ, ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଏହି ଜିନିଷ ଖାଆନ୍ତୁ, ତା’ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଫାଇଦା ଦେଖନ୍ତୁ।

ଏହି ରେସିପି ପାଇଁ ଆମକୁ ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ପାଉଡର, ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ଗାଇ କ୍ଷୀର ଏବଂ ସ୍ୱାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଚିନି କିମ୍ବା ଗୁଡ଼ ଦରକାର। ରେସିପି ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ପଦ୍ଧତି; ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ପାଉଡରରେ ଶରୀରର ଉଚ୍ଚତା ବଢାଉଥିବା ଉପାଦାନ ଥାଏ । ତେଣୁ ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ପାଉଡରର ବ୍ୟବହାର ଶରୀରର ଉଚ୍ଚତାକୁ ଶୀଘ୍ର ବଢାଇଥାଏ।

Ashwagandha powder

ଏହି ରେସିପି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ, ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ଗରମ ଗାଇ କ୍ଷୀରରେ ସ୍ୱାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଦୁଇ ଚାମଚ ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ପାଉଡର ଏବଂ ଚିନି କିମ୍ବା ଗୁଣ୍ଡ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତୁ। ଏହା କରି ଆପଣ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ଉଚ୍ଚତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ରେସିପି କରିବାବେଳେ ଜଙ୍କ ଫୁଡ୍ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *