28 ନଭେମ୍ୱର 2021 ରାଶିଫଳ – ଆଜି ପରଠୁ ବଦଳିଯିବ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ।

rasi

ମେଷ: ଆପଣ ଆଜି ଏକ ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ପାଇପାରିବେ | ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଲାଭଦାୟକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିବ | ଆଜି ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ରହିପାରେ | ଦୁଷ୍ଟ ଲୋକ ତୁମର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ତେଣୁ କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କର ନାହିଁ |କୌଶଳରେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ସମ୍ଭବ | ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଆପଣ ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ | ପାରିବାରିକ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଅଶାନ୍ତ ହୋଇପାରେ, ଯଦିଓ ଆପଣ ଚତୁରତାର ସହ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

ବୃଷ: ଏକ କ୍ଷେତ୍ର ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭାବରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ | ତାରାମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି | ଭରସା ଛାଡ ନାହିଁ | ଛୋଟ ରୋଗ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଋଣ ସହଜରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ | ଆଜି ତୁମର ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱାସ ରହିବ | ରାଜ୍ୟ ସହାୟତା ମିଳିପାରିବ | ଉଭୟ ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଚାପ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କୌଣସି ପାରିବାରିକ ବିବାଦରେ ସିଧାସଳଖ ଜଡିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଭାଇ ଓ ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ମତ ସହିତ ଅଗ୍ରଗତି କର | ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଭଲ ହେବ |

ମିଥୁନ: ଆପଣ କିଛି କହିବାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର | ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କାରବାର କରିବାରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | କ୍ଷେତରେ ହଠାତ୍ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ | ଭାବପ୍ରବଣ ହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀ ସହିତ ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ | ଘର କିଣିବା କିମ୍ବା ନିର୍ମାଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ସାଥୀଙ୍କ ମତକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଆଗାମୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ତୁମକୁ ଏକତ୍ର ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଏକ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆଜି ତୁମେ ବହୁତ ଭଲ ସମୟ କଟାଉଛ | ଆଜି ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନେ ଶାନ୍ତ ହେବେ। ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ବହୁତ ବଡ ଡିଲ୍ ହୋଇପାରେ | ରୋଜଗାରର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କର୍କଟ: ଆଜି କୌଣସି ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ଆକର୍ଷଣୀୟ ଯୋଜନା ଆପଣଙ୍କୁ ଦିନସାରା ଘେରି ରହିବ | ତୁମର ପୁରା ଦିନ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାରେ ବିତାଇବ | ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମକୁ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଦେବ ଏକ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାତ୍ରା ନିଅ, ତୁମେ ଲାଭ ପାଇବ | ଭୟ ଏବଂ ଚାପ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବ | ଆଦୌ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଧନ ପାଇବା ପରି ଦେଖାଯାଉଛି | ଆପଣ ଅନେକ ଦିନ ଖୋଜୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହଠାତ୍ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସ୍ଥିର ଟଙ୍କା ପାଇବେ, ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି, ଅଧିକ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ, ହ୍ରାସ ହେତୁ ଆପଣ ନିରାଶା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି | ଝଗଡା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ଫଳପ୍ରଦ ଦିନ ହେବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଭାଷଣରେ ସଂଯମ ରୁହନ୍ତୁ | ମାତାଙ୍କର ଚିନ୍ତା ରହିବ | ଚାକିରିରେ ସ୍ଥାୟୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବ୍ୟବହାରିକତା ହ୍ରାସ ପାଇବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମଜାଦାର ଦିନ ହେବ | କୌଣସି ପ୍ରକାରର ମତଭେଦ ଏବଂ ଆଲୋଚନା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ଘଟଣା ଖର୍ଚ୍ଚ ସମ୍ଭବତ। | କିମ୍ବଦନ୍ତୀରୁ ମଧ୍ୟ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ | ପଢିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ରୋକନ୍ତୁ ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରି ମନ ଖୁସି ହେବ | ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇପାରେ |

ତୁଳା ରାଶି : ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ହେବ | ଆପଣ ପୋଷାକ, ଯାନ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟର ଭଲ ଆନନ୍ଦ ପାଇବେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମନୋରଞ୍ଜନର ଦିନ | ପରିବାର ସହିତ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ | ମନରେ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ରହିବ | ଶାରୀରିକ ଶକ୍ତିର ଅଭାବ ରହିବ | ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ହେବ | ସେଠାରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ନଷ୍ଟ ହେବ | ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ହେବ | ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହେତୁ ମନ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିବ |

ବିଛା : ଆଜି ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସାଇଟରେ ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ହେବ | ଘରର ପରିବେଶ ଆନନ୍ଦିତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆଜି ଦିନସାରା ଖୁସି ହେବେ | ଆପଣ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ସହକର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ସୁଖ ଏବଂ ସୁଖ ଆସିବ | ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ | ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିଜୟ ହେବ | ସ୍ନେହ ସମ୍ପର୍କ ଗଠନ ହେବ | ଭ୍ରମଣ ସମୁଦାୟ ଅଛି |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ | ଆପଣ ଟଙ୍କା ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସାମାନ୍ୟ ନକାରାତ୍ମକ ହେବ | ପରିବାରର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ଖରାପ ସଙ୍ଗଠନଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହ, ନଚେତ୍ ତୁମର ସମ୍ମାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରେ | କୋର୍ଟକୁ କୋର୍ଟ ମାମଲା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ | କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିତର୍କକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | କାହା ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସମୟରେ ତୁମ ଶବ୍ଦକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି, ମକର ରାଶିର ଦେଶବାସୀ ଯେକୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ବାରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି | ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଋଣ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଆସନ୍ତାକାଲି ତୁମେ କୌଣସି କାମ ଛାଡିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ବଢିପାରେ | ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇବେ | ପ୍ରଗତିର ଖୁସି ଖବର ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ | ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ଭଲ ସମନ୍ୱୟରେ ରୁହ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : କୁମ୍ଭ ଲୋକମାନେ ଆଜି ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ | କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପାରିବାରିକ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ | ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ପାର୍ଥକ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବିପୁଳ ଲାଭ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ | ହଠାତ୍ ଆୟର ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ବହୁତ ଖୁସି କରିବ |

ମୀନ ରାଶି : ମୀନ ଲୋକମାନେ ଆଜି ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ କୁ ଏକ ଉତ୍ତମ ଉପାୟରେ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ଏହି ପରିମାଣର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ କୌଣସି ବିପଦ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରି କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ | କିଛି ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ସମୟ ନେଇପାରେ | ଯଦି ତୁମେ କଠିନ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ କର, ତେବେ ତୁମର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଉଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *